IBM Institute for Business Value

Świeże spojrzenie, głębokie analizy i praktyczne analizy dla menedżerów

IBM Institute for Business Value to organizacja o zasięgu ogólnoświatowym, w skład której wchodzi ponad 50 konsultantów prowadzących badania i analizy w szerokim spektrum branż i dyscyplin.

Zbiorowa inteligencja: wykorzystać potencjał tłumu

Czy organizacja, która ignoruje spostrzeżenia własnych pracowników, klientów i partnerów biznesowych, może odnieść trwały sukces? Dla wielu specjalistów odpowiedź jest jednoznaczna: nie. W globalnej gospodarce, w której cykle życia innowacji są coraz krótsze, oczekiwania klientów wciąż rosną i coraz trudniej jest zebrać utalentowany zespół w jednym miejscu, przedsiębiorstwa dostrzegają potrzebę bardziej efektywnego wykorzystania wiedzy i doświadczenia pojedynczych osób — niezależnie od ich wykształcenia, miejsca zatrudnienia lub statusu w organizacji. Na szczęście dziś dostępne są środki techniczne pozwalające skuteczniej stosować „zbiorową inteligencję” — sumę wiedzy, spostrzeżeń i doświadczenia niejednorodnych grup osób.


Zbiorowa inteligencja: wykorzystać potencjał tłumu

Wyróżniona analiza biznesowa

Wyróżniona analiza biznesowa Analizy: coraz większy dystans
Powiększa się dystans między przedsiębiorstwami, które dostrzegają wartość analiz biznesowych i zmieniają się, aby wykorzystać stwarzane przez nie szanse, oraz tymi, które jeszcze nie korzystają z analiz biznesowych na większą skalę.

Wyróżniona analiza branżowa

Wyróżniona analiza branżowaPrzyszłość samochodu elektrycznego: klient za kierownicą
Choć wydaje się, że światowy renesans samochodu elektrycznego jest nieunikniony, producenci aut muszą jeszcze przekonać kierowców o atrakcyjności takich pojazdów, prowadząc akcje edukacyjne, zapewniając atrakcyjne właściwości jezdne i osiągi swoich samochodów, a także wdrażając nowe modele biznesowe i formy współpracy.


Skorzystaj z całej biblioteki opracowań dla biznesu


Skorzystaj z całej biblioteki opracowań branżowych


Badania opinii z serii IBM C-suite

Dostęp do wszystkich badań C-Suite

Służymy pomocą

Sposoby na szybkie odpowiedzi.


„Dostrzegając i interpretując słabe sygnały i wczesnej objawy transformacji branżowych, pomagamy naszym klientom wyprzedzić konkurencję.”

— Peter Korsten,
wiceprezes i lider globalny IBM Institute for Business Value


Podcasty z serii Thought Leadership

Podcasty z serii Thought Leadership

Pobierz poszczególne pliki MP3 lub zasubskrybuj kanał z podcastami, aby dowiedzieć się, czym się zajmujemy.


 

IBV Press Room

Dla klientów, którzy dążą do uzyskania pełnej widoczności swoich globalnych łańcuchów dostaw, rozwiązaniem może być opanowanie problemu przejrzystości ekosystemów złożonych z różnych przedsiębiorstw, tak aby zapewniony był dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, możliwość przetwarzania zdarzeń i zaawansowane analizy.

Chcąc ponosić mniejsze koszty i poprawić swoją jakość życia, coraz więcej osób pragnie bardziej aktywnie i świadomie korzystać z usług służby zdrowia. Otwiera to nowe możliwości przed producentami urządzeń...

Mimo coraz większego zainteresowania alternatywnymi źródłami energii, świat nie może zapomnieć o ropie naftowej i gazie. Z dnia na dzień rośnie bowiem zapotrzebowanie na energię — wytwarzaną w sposób przyjazny dla środowiska i ekonomiczny.

Przyszłość służby zdrowia: nieinwazyjne badanie krwi, awatary połączone z mózgiem, elektronicznie sterowane dozowniki leków doustnych

Doradztwo ubezpieczeniowe i finansowe: Od rynku sprzedawców do rynku nabywców — tutaj rządzi zaufanie

Im więcej ludzie wiedzą o pojazdach elektrycznych, tym częściej biorą je pod uwagę jako praktyczne rozwiązanie. Dlatego dla producentów i sprzedawców pojazdów elektrycznych tak ważna jest konsekwentna edukacja klientów.

Technologia zastosowana w superkomputerze Watson może przyczynić się do przyspieszenia i poprawy bezpieczeństwa codziennych dojazdów do pracy.

Wyniki niedawnego badania przeprowadzonego przez IBM Institute for Business Value istnieje duży rozdźwięk między planowanymi przez przedsiębiorstwa sposobami wykorzystania kanałów społecznościowych a rzeczywistą charakterystyką wykorzystania tych kanałów przez klientów.

Nowy, mądrzejszy i technicznie świadomy konsument jest ważnym czynnikiem demograficznym, wyjaśnia Melissa Schaefer, specjalistka w IBM Institute For Business Value. Autorka zdradza, w jaki sposób zdobyć zainteresowanie i uznanie tej kategorii klientów.

Czy jeśli otrzymasz SMS-a o treści „DTWD”, to będziesz wiedzieć o co chodzi? Jeśli tak, to jesteś w mniejszości. Ponieważ, niestety, coraz więcej osób dojeżdżających do pracy i na uczelnię ignoruje prostą zasadę: Don't Text While Driving (Nie pisz SMS-ów, gdy prowadzisz!).

 

Testy porównawcze

Otwarte standardy testów porównawczych pozwalają na rzetelną ocenę wydajności procesów biznesowychWykorzystywane przez IBM dane porównawcze są opracowywane zgodnie z międzybranżowym standardem Process Classification Framework, a to oznacza, że umożliwiają obiektywne porównywanie jakości biznesowej.