Polska edycja raportu IBM CMO Study 2011

Badanie z serii IBM C-suite StudyZarejestruj się i pobierz polską edycję raportu

Przegląd

Jakie trendy najsilniej wpływają na współczesny marketing? Czy mają one potencjał, by trwale zmienić oblicze tej dyscypliny? W jaki sposób menedżerowie odpowiedzialni za marketing reagują na coraz większą rolę mediów społecznościowych, dynamicznie rosnącą ilość informacji i na zwiększające się oczekiwania coraz bardziej kompetentnych i świadomych klientów? Jak radzą sobie z cyfrową rewolucją, która na zawsze zmieniła dotychczasowe formy komunikacji?

Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, firma IBM zebrała opinie i przemyślenia dyrektorów ds. marketingu (CMO — Chief Marketing Officer) z całego świata. 1700 pogłębionych wywiadów z dyrektorami ds. marketingu w przedsiębiorstwach o różnej wielkości, działających w rozmaitych branżach i regionach świata.

Analiza wyników i spostrzeżeń zebranych podczas wywiadów zostanie zaprezentowana w pierwszym światowym badaniu opinii dyrektorów ds. marketingu: IBM Global CMO Study, którego publikacja planowana jest na październik 2011 roku. Badanie to jest największym tego rodzaju przedsięwzięciem w historii i stanowić będzie kolejny element cyklu badań opinii dyrektorów prowadzonych przez IBM, znanego jako „IBM C-suite Studies”.

Aby znaleźć się w gronie osób, które jako pierwsze uzyskają dostęp do wyników badania i poznają wyzwania oraz szanse, przed jakimi stają dziś dyrektorzy ds. marketingu, a także stosowane przez nich strategie — zarejestruj się, a otrzymasz opracowane badanie już w dniu premiery.