Technologie RFID od IBM

Služby využívající systém radiofrekvenční identifikace

Zaměřte se na RFID

RFID — systém radiofrekvenční identifikace. Používání této neustále se rozvíjející technologie na celém světe a ve všech odvětvích exponenciálně roste. V posledním desetiletí se vývoj zaměřil na sběr přesných informací, aby bylo možné číst štítky na krabicích nebo paletách. Nyní se však přenáší pozornost na integraci těchto informací — nejenom v rámci podniku, ale v rámci celého řetězce produkujícího obchodní hodnotu.

Příklady využití

Sledování cesty

Trasy dopravních prostředků, v přepravě zboží i osob, by mělo být možné sledovat. Předvídatelnost umožňuje optimalizaci, jejímž hlavním cílem je zvýšení efektivity provozu. Zavedení RFID může pomoci ověřit, zda vozidlo dodržuje stanovenou trasu, a určit metriky ohledně dodržování jízdního řádu.

Hlavní výhody

Evidence léků

Padělání léků je velmi drahý a potenciálně smrtelně nebezpečný problém. Jedním ze způsobů, jak bojovat s tímto problémem, je sledovat léky pomocí štítků RFID, zaznamenávajících jejich pohyb celou cestou od výrobní linky po regál v lékárně. Zavedení sledování je nyní vyžadováno ve státech Florida a Kalifornie.

Hlavní výhody

Dodávání čerstvého zboží

Sledování teploty výrobků podléhajících zkáze během jejich přepravy může zvýšit jejich jakost a prodloužit skladovatelnost. Od farmy přes zpracovatelské středisko, úložnou plochu nákladního automobilu až po sklad může řešení RFID pomoci identifikovat ta místa dodavatelského řetězce, kde se výrobky příliš ohřejí nebo příliš ochladí.

Hlavní výhody

Bezpečnost na pracovišti

V pracovním prostředí je vždy bezpečnost zaměstnanců na prvním místě. K havárii přitom může dojít během zlomku sekundy. Systém RFID může nabídnout okamžitou identifikaci a přesné sčítání evakuovaných zaměstnanců. Kromě lokalizace lidí umožňuje RFID okamžitou identifikaci cenného vybavení a strategických výrobních materiálů.

Hlavní výhody

Péče o pacienty

Systém RFID může pomoci podávat zprávy nejen o tom kde se pacienti v prostředí nemocnice nacházejí, ale i jak se mají. Štítky RFID mohou být integrovány s lékařským monitorovacím vybavením, aby na dálku předávaly data o zdraví pacienta a nouzové výstrahy. Sestry tak mohou mít okamžitý přístup k pacientovým informacím, např. o krevním tlaku a hladině kyslíku.

Hlavní výhody

Racionalizace práce

Použití řešení RFID ve výrobním procesu může změnit způsob, jak výrobci podnikají. Technologie může minimalizovat předělávky, redukovat odstávky linek a umožnit přesné doplňování materiálů pro výrobní linky. Štítky a čtečky RFID mohou dokonce automatizovat procesy montážních linek, což pomůže redukovat pracovní síly, náklady a chyby v závodě.

Hlavní výhody

Chcete se dozvědět více o využití technologie RFID od IBM?

Stáhněte si popis příkladového řešení

Jsme tu, abychom Vám pomohli

live-assistance